Novinky

Wood&Company získala za kúpu Aupark Tower prestížne CIJ Award

BRATISLAVA 28. novembra 2018

Najlepšou investičnou transakciou na trhu komerčných nehnuteľností na Slovensku v roku 2018 je kúpa kancelárskej budovy Aupark Tower spoločnosťou Wood&Company. Česko-slovenská investičná banka získala ocenenie v rámci 14. ročníka prestížnych realitných cien CIJ Awards Slovakia v kategórii Realitné fondy, manažment fondov a transakcie.  

Ocenenie na slávnostnom vyhlásení v Bratislave prevzal riaditeľ Wood&Company Martin Šmigura. „Aupark Tower je exkluzívnou kancelárskou budovou so širokouhlými panoramatickými výhľadmi na Bratislavu. Jeho strategická poloha v blízkosti centra mesta, Sadu Janka Kráľa a jedného z najnavštevovanejších nákupných centier na Slovensku vytvára spolu s výborným dopravným napojením na obchvat špecifické prostredie pre profesionálne aj voľnočasové vyžitie nájomcov. Pre náš realitný fond je Aupark Tower strategické aktívum,“ hovorí o investícii Martin Šmigura. Aupark Tower má zelený certifikát BREEAM Excellent, ktorý potvrdzuje, že budova pri prevádzke zohľadňuje udržateľnosť zdrojov a dbá na zdravé pracovné prostredie nájomcov. Manažment neustále sleduje a uplatňuje moderné trendy. Nový majiteľ napríklad zmenil koncept a kompletne zrenovoval gastro zónu. „Výhodou etablovanej budovy ako je Aupark Tower je zabehnutý manažment aj prevádzka. Firmy budú vždy uprednostňovať budovy s dobrou dopravnou dostupnosťou a rozmanitými možnosťami na mimopracovné vyžitie,“ dodáva Martin Šmigura.Wood&Company kúpila Aupark Tower v júni tohto roka od amerického realitného fondu Heitman, ktorý vypísal na predaj budovy súťaž. V rovnakom čase uzavrela Wood&Company aj kúpu ďalšej kancelárskej veže Lakeside Park s možnosťou rozšírenia o druhú etapu. V Bratislave tak spolu s vlani nadobudnutou Westend Tower na Patrónke vlastní Wood & Company tri administratívne komplexy.   Wood&Company plánuje posilňovať svoje postavenie na bratislavskom realitnom trhu aj naďalej a profiluje sa tak ako silný lokálny hráč. Ambíciou realitného fondu je dosiahnuť v horizonte najbližších rokov hranicu 500 miliónov eur investícií v Českej republike a na Slovensku. Začína sa však pozerať aj na trhy v Maďarsku a Poľsku.

Aupark Tower je pre nás strategická investícia

Jedna z ikonických budov hlavného mesta, administratívna budova Aupark Tower, v júni tohto roka zmenila majiteľa. Americký fond Heitman predal budovu realitnému fondu investičnej banky WOOD & COMPANY, ktorú vlastnia slovenskí a českí investori.  Fond je strategickým investorom a je zameraný na dlhodobé držanie a profesionálnu správu realitných aktív v Českej republike a na Slovensku v celkovej trhovej hodnote približne 360 mil EUR. Zoznámte sa s riaditeľ WOOD & COMPANY Martinom Šmigurom.

Prečo ste si pre svoju investíciu v Bratislave vybrali Aupark Tower?
Aupark Tower je jednou z najlepších kancelárskych budov v Bratislave s nádhernými panoramatickými výhľadmi na Bratislavu. Jeho strategická poloha v blízkosti centra Bratislavy, Sadu Janka Kráľa a jedného z najprestížnejších nákupných centier Aupark na Slovensku vytvára spolu s výborným dopravným napojením na obchvat jedinečné prostredie pre profesionálne aj voľnočasové vyžitie nájomcov. Pre náš realitný  fond to je strategické aktívum.

Foodtruck od Le Beef v Aupark Tower!

Hladný zamestnanec je to isté ako neproduktívny zamestnanec. A čo lepšie zaženie hlad ako kvalitný šťavnatý burger od LE BEEF, ktorý k nám do Aupark Tower zavíta 17.7.2018 od 10:30 do 14:00. Smelo do toho! Prajeme dobrú chuť!


Zmrzlinové štvrtky v Aupark Tower

Júl, 2018

Počas teplých letných dní si každý štvrtok môžete zamaškrtiť na obľúbenej zmluzline Koun. Pojazdní vozík so zmrzlinou nájdete pristavený v lobby Aupark Tower.

Prajeme dobrú chuť!Obľúbené hoddogy od NYC Corner pred Aupark Tower!

Ani zamračené dni nás nezastavia v tom, aby sme spríjemnili a spestrili vašu prácu v Aupark Tower. Od zajtra 12.7. do 13.7. k nám zavíta NYC Corner, ktorý si pre vás pripravil street food vo forme šťavnatých hot-dogov. Nájdete ich pri kruháči, vedľa taxi pickup pointu.    

Deň dospelých detí

ĎAKUJEME CYKLISTI

Apríl, 2018

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili nášho cykloeventu 11. apríla 2018.
Bol to pre nás veľmi inšpiratívny deň!Školenia White Bikes

Apríl, 2018

Pozývame vás na školenia cyklokoalície, ktoré sú nutnou podmienkou na využívanie Bielych bicyklov (White bikes). Tieto bicykle nájdete aj pred budovou Aupark Tower. Ak máte záujem, najbližšie dve školenia sa uskutočnia priamo v budove Aupark Tower, v termíne 17. a 19. apríla. Je nutné nahlásiť sa predom. Všetky bližšie informácie nájdete v linku nižšie.

https://lnkd.in/eR5_4Cj

Tešíme sa, že čoraz viac z vás prichádza do práce na bicykli.


Cykloevent Aupark Tower

Bratislava, apríl 2018

Miluješ jazdu na bicykli? Pomôžeme ti vylepšiť tvojho dvojkolesového tátoša, poradíme ako jazdiť po meste, kade sú najlepšie cyklotrasy. Odborníci ti pomôžu s prípravo bicykla na sezónu. TOP 5 eko budov na Slovensku

Bratislava, marec 2018

Populárny portál Startitup.sk zaradil do TOP 5 eko budov aj Aupark Tower v Bratislave. Prečítajte ako ekobudovy zamestnancom poskytujú zdravšie a kvalitnejšie pracovné prostredie.

Link na článok: TOP 5 eko budov na Slovensku, v ktorých je radosť pracovať


Valentín pre nájomníkov

Bratislava, február 2018
Februárový sviatok zamilovaných mohli osláviť aj nájomníci v budovách BBC5 a Aupark Tower. Pripravili sme pre nich špeciálny valentínsky event na recepciách oboch budov. Za napísanie milého odkazu pre kolegyňu alebo kolegu na tabuľu lásky, či zapojenie sa do krátkej ankete o budovách, odvážlivci získali od sympatických hostesiek sladkú odmenu. Nezadaným zase pripravila prekvapenie úspešná zoznamka Laskatu.sk v podobe zľavového kupónu na rôzne akcie pre singles v Bratislave.  Sme veľmi radi, že všetkým zapojeným sa akcia páčila a mali záujem nielen o odkazy, ale aj o informácie ako si môžu nájsť partnera či partnerku. :-)  


108 šťastných detičiek

Bratislava, január 2018

Vďaka nájomcom v Aupark Tower, BBC5 a CEOP malo 108 detičiek v detskom domov Dedpo v Prešove na Požiarnickej ulici krásne Vianoce 2017! Darcovia si mohli pred Vianocami vybrať zo zoznamu detských želaní hračku, ktorú im kúpia a donesú na recepcie budov. Detičky si priali najmä skladačky, hudobné detské nástroje a autíčka na diaľkové ovládanie.    Zo srdca ďakujeme a všetkým želáme skvelý nový rok 2018 plný úspechov a radosti!
Tím Aupark Tower


Aupark Tower má blízko k prírode

Bratislava, október 2017
Známa silueta Bratislavy – administratívna budova Aupark Tower – sa počas októbrových nocí zmení na lesopark. Fasádu budovy bude počas októbra každú noc zdobiť svetelná vizualizácia Close to the nature (Blízko k prírode). Špeciálna projekcia prírody odkazuje netradičným spôsobom na zelenú certifikáciu budovy BREEAM a  na lokálne kontexty tejto strany dunajského nábrežia.  

Heitman newsletter pre nájomníkov

Bratislava, september 2017
Prečítajte si novinky spoločnosti Heitman v aktuálnom newsletteri pre nájomníkov v administratívnych budovách Aupark Tower a BBC5 v Bratislave: Newsletter 2/ 2017

Servisný stojan pre bicykle

Bratislava, august 2017
Pre čoraz väčší počet milovníkov cyklojazdy sme inštalovali pri Aupark Toweri nový servisný stojan na menšie opravy cyklotátošov. Vedľa neho je umiestnený aj stojan pre parkovanie bicyklov návštevníkov. Nájomníci môžu využívať parkovacie státia v garáži. Príjemnú jazdu!
 

Stopy pre fajčiarov

Bratislava, august 2017

Všimli ste si nové značky na chodníku pred Aupark Tower? Namaľované stopy majú naviesť fajčiarov spred hlavného vchodu do príjemnejšej relax zóny, kde si môžu objednať kávičku z Moods či relaxovať pri pohľade na Sad Janka Kráľa. Značky vychádzajú z teórie nudge, ktorá namiesto sankcií a zákazov ukazuje ľuďom nové možnosti.

Nová terasa

Bratislava, júl 2017
Vyskúšajte novú exteriérovú terasu pre nájomníkov Aupark Tower vedľa prevádzky Moods s krásnym výhľadom na Sad Janka Kráľa.  

Slovensko si zaslúži viac pozornosti investorov

Bratislava, jún 2017
Najmenšie hlavné mesto v strednej Európe Bratislava priťahuje čoraz viac hráčov. Investovanie do realít v strednej a východnej Európy bolo aj jedným z tém bratislavskej konferencie Property Summit 2017 organizovanej spoločnosťou Property Forum v spolupráci s RICS. Do panelovej diskusie prispel aj náš Heitman tím:
---> Jan Kubíček, Konzultant pre riadenie aktív a portfólia spoločnosti Heitman, povedal, že čím viac európskych peňazí a globálnych peňažných tokov pritečie do regiónu, tým sa likvidita v budúcnosti zlepší.
---> Lucia Šimekova, Lízingová manažérka spoločnosti Heitman, predstavila budúcnosť trhu kancelárskych priestorov. 

Viac informácií: Property Summit 2017


Heitman newsletter pre nájomníkov

Bratislava, máj 2017
Prečítajte si novinky spoločnosti Heitman v aktuálnom newsletteri pre nájomníkov v administratívnych budovách Aupark Tower a BBC5 v Bratislave: Newsletter 1/ 2017

Aupark Tower získal BREEAM Excellent

Bratislava, február 2017

Po necelom roku od získania uznávaného zeleného certifikátu BREEAM Very Good dostala jedna zo siluet Bratislavy, administratívna budova Aupark Tower, ešte vyšší stupeň certifikácie. Budova získala hodnotenie Excellent v kategórii BREEAM In-Use v oboch hodnotených oblastiach – technický stav a manažment budovy. Aupark Tower sa tak zaradil medzi elitnú skupinu budov, ktoré pri svojej prevádzke zohľadňujú udržateľnosť zdrojov a dbajú na zdravé pracovné prostredie svojich nájomníkov. Podľa údajov Slovenskej rady pre zelené budovy má aktuálne v Bratislave zelenú certifikáciu typu BREEAM a LEED okolo 20  administratívnych projektov vrátane BBC5, ktorú rovnako ako Aupark Tower vlastní realitný fond Heitman. 

Heitman budovy dosiahli plnú obsadenosť

Bratislava, december 2016

Realitný fond Heitman v tomto roku podpísal lízingové kontrakty na vyše 24-tisíc štvorcových metrov kancelárskych priestorov. Úspech spoločnosti odráža niekoľkomesačný trend klesajúcej neobsadenosti administratívnych budov v Bratislave po predchádzajúcich náročnejších rokoch. Obsadenosť budov fondu v hlavnom meste sa tak tento rok dostala na plných 100 %. Približne 70 % z lízingových kontraktov tvoria renegociácie s existujúcimi nájomníkmi. Heitman patrí k najväčším vlastníkom kancelárskych budov v Bratislave – Aupark Tower, BBC5 a CEOP.

Aupark Tower a BBC5 ocenené prestížnym certifikátom BREEAM

Bratislava, apríl 2016

K 21 administratívnym budovám so zeleným certifikátom (podľa Bratislava Research Forum) pribudli v Bratislave ďalšie dve – Aupark Tower a BBC5. Oba prémiové administratívne komplexy realitného fondu Heitman získali medzinárodne uznávaný certifikát BREEAM. Budovy sa tak stali súčasťou prestížnej skupiny najuznávanejších zelených budov v Európe.

Rekordný rok pre Heitman: fond v roku 2015 prenajal 22-tisíc m2 kancelárskej plochy

Bratislava, marec 2016

Z celkového prenájmu kancelárskych priestorov v minulom roku v Bratislave (pozn.: vyše 220 – tisíc m2 podľa Bratislava Research Forum) takmer desatinu zmlúv uzatvoril realitný fond Heitman. Jeden z najväčších majiteľov kancelárskych priestorov v Bratislave prenajal vlani vyše 22-tisíc m2, čo je o sedemtisíc viac než za rok 2014.  Heitman vlastní prémiové  administratívne budovy v Bratislave Aupark Tower a BBC5, BBC4, BBC3 a CEOP. 

Zariadenie kancelárií sa mení, firmy ponúkajú viac priestoru na relax

Bratislava, december 2015

Pokles záujmu o open space, viac prírodných materiálov aj relaxačných zón a vyšší dôraz na funkčnosť. To sú aktuálne trendy v zariaďovaní kancelárií na Slovensku. Vyplýva to z údajov realitného fondu Heitman, ktorý vlastní v Bratislave prémiové administratívne budovy Aupark Tower, BBC5, BBC4, BBC3 a CEOP. 

Realitný fond Heitman prekonal rekord minulého roka, hlási oživenie trhu

Bratislava, september 2015 

Jeden z najväčších majiteľov kancelárskych priestorov v Bratislave, realitný fond Heitman, dosiahol v prvom polroku 2015 rekordné výsledky, ktoré prekonali celý minulý rok. Len za prvých šesť mesiacov 2015 bratislavský tím Heitman uzatvoril lízingové zmluvy na vyše 18-tisíc štvorcových metrov, čo je o tritisíc štvorcových metrov viac než za rok 2014.

Recepcia v novom šate

Bratislava, 1. jún 2015

Záväzok neustále vylepšovať naše budovy a služby je pre nás aj v Aupark Tower základným pravidlom. Našim nájomníkom chceme totiž dopriať najvyššiu kvalitu. Aktuálne prešla nákladnou rekonštrukciou vstupná hala a recepcia v Aupark Tower. Veríme, že sa vám bude páčiť.

Heitman vlani pokračoval v úspechu – prenajal vyše 15 – tisíc m2 kancelárskej plochy

Bratislava, 1.6.2015

Pätnástka môže byť  pre realitný fond Heitman, ktorý vlastní prémiové  administratívne budovy v Bratislave Aupark Tower a BBC5, BBC4, BBC3 a CEOP, šťastným číslom. Vlani fond podpísal nájomné zmluvy na vyše 15-tisíc štvorcových metrov kancelárskych priestorov a v tomto roku sú jeho ambície ešte vyššie.

BBC 5 – nové IT centrum v Bratislave

Bratislava, 26. augusta 2013  

Regionálny líder IT trhu, Asseco Solutions, oznámila podpísanie nájomnej zmluvy s fondom Heitman. Spoločnosť sa presťahuje do priestorov Bratislava Business Center (BBC) 5, ktoré sa stanú jej novým sídlom. BBC 5 je už domovom niekoľkých z najväčších a najprestížnejších slovenských ako aj medzinárodných IT firiem. Tým sa BBC 5 stáva najvýznamnejším IT hubom v Bratislave.

Heitman získal pre Aupark Tower Wolf Theiss

Bratislava, 25. marec 2014
Medzinárodná advokátska kancelária Wolf Theiss, jedna z vedúcich v Strednej a východnej Európe podpísala so spoločnosťou Heitman zmluvu o prenájme v jednej z najvýznamnejších administratívnych budov v Bratislave, Aupark Tower. Príchodom spoločnosti sa obsadenosť budovy priblížila k 100 %.

Rok 2013 bol pre Heitman na Slovensku vynikajúci

Bratislava, 10. február 2014
Dosiahnuté výsledky spoločnosti Heitman za rok 2013 v oblasti nových prenájmov a renegociácií kancelárskeho portfólia na Slovensku sú mimoriadne pozitívne v porovnaní s predchádzajúcim rokom. Uplynulý rok bol jedným z najnáročnejších z pohľadu čistých nových zazmluvnení v Bratislave.

Heitman trhovým lídrom v prenájme kancelárskych priestorov za prvý polrok 2013

2. júl 2013
Globálny realitný fond Heitman Real Estate, ktorý vlastní administratívne budovy Bratislava Business Center (BBC) 5, 4, 3 a Aupark Tower, uzavrel v prvej polovici roka 2013 zmluvy na prenájom kancelárskych priestorov v objeme viac ako 12,000 m2. Predstavuje to jeden z najväčších trhových podielov za dané časové obdobie.

BBC 5 a BBC 3 pokračovali v prvom kvartáli 2013 v úspechoch z roka 2012

24. apríl 2013

Lízingové zastúpenie vedúceho globálneho realitného fondu Heitman Real Estate, ktorý vlastní administratívne budovy Bratislava Business Center (BBC) 5, 4, 3, CEOP a Aupark Tower, uzavrel od začiatku roka zmluvy na prenájom kancelárskych priestorov v BBC 5 a 3 v objeme viac ako 4100 m2. Približne 700 m2 tvoria nové nájomné zmluvy a 3400 m2 predstavujú predĺženie zmlúv s existujúcimi lojálnymi nájomníkmi.

Heitman vidí potenciál oživenia a rastu

14. marec 2013

Rok 2012 na Slovensku priniesol pozitívne výsledky pre jedného z najväčších svetových realitných investorov, fond Heitman. Súčasťou portfólia realitného fondu na Slovensku sú administratívne budovy Bratislava Business Center (BBC) 5, 4, 3, CEOP a Aupark Tower.
  

Slovensko objavuje americký fond Heitman

01. marec 2013

Medzinárodná private equity skupina sa povenuje svojim bratislavským budovám.
  

V sektore kancelárskych priestorov je vraj potenciál rastu

18. marec 2013

Realitný investor, fond Heitman, chce koncom tohto roka ponúknuť na slovenský trh 17 500 metrov štvorcových administratívnej plochy v lokalite Bratislava II.

Sektor kancelárií na Slovensku môže ožiť a rásť

20. marec 2013

V sektore kancelárskych priestorov na Slovensku je potenciál oživenia a rastu. Myslí si to realitný investor, americký fond Heitman, ktorý vlastní viacero administratívnych budov v Bratislave.
  

Heitman kúpil Aupark Tower za 85mil. eur

23. január 2012

Administratívna výšková budova v Petržalke patriaca HB Reavisu s príchodom Nového roka zmenila svojho majiteľa. Za hore uvedenú čiastku Aupark Tower prechádza do portfólia medzinárodného realitného fondu Heitman European Property Partners IV. Kúpna cena mala byť až 85,6 mil. eur, no i tak táto transakcia patrí medzi najväčšie za posledné roky.
  

Heitman sa opäť chystá na Slovensko

18. január 2011

V strednej a východnej Európe chce do realít investovať v tomto roku 300 miliónov eur.