Heitman vlani pokračoval v úspechu – prenajal vyše 15 – tisíc m2 kancelárskej plochy

Bratislava, 1.6.2015

Pätnástka môže byť  pre realitný fond Heitman, ktorý vlastní prémiové  administratívne budovy v Bratislave Aupark Tower a BBC5, BBC4, BBC3 a CEOP, šťastným číslom. Vlani fond podpísal nájomné zmluvy na vyše 15-tisíc štvorcových metrov kancelárskych priestorov a v tomto roku sú jeho ambície ešte vyššie.

,,V porovnaní s rokom 2013 bol minulý rok pre našu spoločnosť úspešnejší v objeme prenajatej plochy. Bratislavský tím Heitman pokračoval aj v roku 2014 v úspešnom prenajímaní voľných administratívnych priestorov napriek náročnej situácii na trhu. Mnohé firmy totiž redukovali svoje priestory. Okrem toho pribudlo vlani na trhu niekoľko voľných adminstratívnych budov. Dobrou správou je, že tím v Bratislave odštartoval aj nový rok 2015 pozitívne - objavujú sa už spoločnosti, ktoré premýšľajú o expanzii. Preto veríme, že tento rok bude ešte úspešnejší. Dlhodobo budujeme pridanú hodnotu našich budov v Bratislave, ktoré sú pre nás prioritou,“ uviedol Guy Speir, riaditeľ pre lízing fondu Heitman.  

V Aupark Tower fond vlani podpísal zmluvy na prenájom na vyše 7000 m2, čo predstavovali prevažne prolongácie kľúčových nájomcov ako je O2 či Sanofi. Telekomunikačná spoločnosť O2 je jedným z najvýznamnejších nájomníkov v budovách Aupark Tower a to už od otvorenia v roku 2008. Rovnako pribudli noví nájomcovia ako napríklad Wolf Theiss: ,,Ako renomovaná medzinárodná advokátska kancelária musíme dbať nielen na kvalitu nami poskytovaných služieb, ale aj na reprezentatívnosť našich priestorov. Priestory z ponuky HEITMAN boli preto prirodzenou voľbou. Aupark Tower nedisponuje len príjemnou lokalitou, výbornou dostupnosťou a nádherným výhľadom, ale ponúka aj prvotriednu kvalitu služieb,“ uviedol Luboš Frolkovič z Wolf Theiss.  

V BBC 5 uzatvoril Heitman zmluvy na približne 4800 m2, pričom hlavnú časť tvorili predĺženia nájmu existujúcich klientov ako Unicredit Leasing či Takeda. Do administratívneho komplexu pribudli noví klienti - napríklad TOP AUTO Slovakia - popredný importér luxusných vozidiel (Jaguar, Volvo a Land Rover).  

Obe budovy si držia vysokú obsadenosť – BBC5 má obsadenosť 80 percent a Aupark Tower na 95 percent. V ďalších budovách v Bratislave BBC 3 a CEOP Heitman prenajal vlani dokopy 3000 m2.  

Kľúčové pre rok s pätnástkou na konci bude splniť požiadavky klientov, ktorí vyžadujú čoraz vyššiu kvalitu za svoje peniaze. Firmy si totiž môžu aktuálne vyberať zo širokej ponuky, ktorú trh poskytuje. Pri výbere kancelárie bude pre slovenské aj nadnárodné firmy rozhodujúcim faktorom v tomto roku okrem hodnoty aj dobrá adresa, ktorú spĺňa napríklad Aupark Tower a BBC5, dostatok parkovacích miest, vyšší štandard kabeláže pre rastúce IT nároky a efektívna dispozícia: „Inými slovami, čím efektívnejšie možno priestor využiť, tým lepšie. Výhodou je, ak má priestor aj dobrý výhľad ako má napríklad Aupark Tower, “ vysvetľuje Guy Speir.