Aupark Tower má blízko k prírode

Bratislava, október 2017
Známa silueta Bratislavy – administratívna budova Aupark Tower – sa počas októbrových nocí zmení na lesopark. Fasádu budovy bude počas októbra každú noc zdobiť svetelná vizualizácia Close to the nature (Blízko k prírode). Špeciálna projekcia prírody odkazuje netradičným spôsobom na zelenú certifikáciu budovy BREEAM a  na lokálne kontexty tejto strany dunajského nábrežia.  

Administratívna budova získala v tomto roku uznávaný zelený certifikát BREEAM In-Use Excellent v dvoch hodnotených oblastiach – technický stav a manažment budovy. Aupark Tower sa tak zaradil medzi elitnú skupinu budov, ktoré pri svojej prevádzke zohľadňujú udržateľnosť zdrojov a dbajú na zdravé pracovné prostredie svojich nájomníkov. Podľa údajov Slovenskej rady pre zelené budovy má aktuálne v Bratislave zelenú certifikáciu typu BREEAM a LEED okolo 20  administratívnych projektov vrátane BBC5, ktorú rovnako ako Aupark Tower vlastní realitný fond Heitman.  

Na získanie zeleného certifikátu upozornil Aupark Tower svetelnou projekciou loga BREEAM už v máji tohto roka. „Cieľom projekcie je inšpirovať a vzdelávať verejnosť o význame ekologických riešení v súčasnom developmente. Aktuálnou kampaňou chceme prezentovať výhody zelených prvkov nielen v okolí Aupark Tower, ale aj v jej interiéroch. Príkladom je sieť vertikálnych terás, ktoré okrem príjemných relaxačných zón zlepšujú aj mikroklimatické a estetické vlastnosti budovy. V tomto roku plánujeme aj rekonštrukciu priestorov vstupnej haly, ktorú by sme chceli výrazne zaplniť zeleňou,“ uviedla Martina Lazarová, marketingová manažérka realitného fondu HEITMAN, ktorá vlastní budovy so zelenými certifikátmi BREEAM – Aupark Tower a BBC5 v Bratislave.  

Budova Aupark Tower sa nachádza v blízkosti Sadu Janka Kráľa: „Blízkosť k prírode a zeleň v priestoroch je dôležitou súčasťou wellbeingu pre našich nájomcov, záleží nám na tom, aby sa cítili príjemne. Okolie Aupark Tower prináša nájomcom možnosť rekreácie po práci v Sade Janka Kráľa, posedenia či prechádzok pri Dunaji alebo môžu využiť na cestu do práce množstvo cyklotrás v okolí,“ dodala Martina Lazarová.